5 gyakori iPhone-mítosz, amit ideje elfelejtened
Hamarosan 11 éves lesz az iPhone – ezidő alatt pedig nem egy szabály és tévhit halmozódott fel a használatát illetően. Bár a tech mítoszok egy részének van (vagy volt) némi valóságalapja, legtöbbjük régebbi technológiákon alapszik, melyek a mai, modern használatra már nem érvényesek.
Az iGlass összeszedte Nektek az 5 leggyakoribb iPhone- és tech-mítoszt, amiket jobb, ha mostantól nem hisztek el!
- A Privát böngészés teljesen privát
Mint minden böngészőben, a Safariban is elérhető a privát mód – ez biztosítja, hogy a böngésző nem jegyzi meg a keresési előzményeinket, így azt mások sem követhetik le.
Amit azonban kevesebben tudnak: a Privát böngészés nem rejti el a tevékenységeinket az Internetszolgáltatónktól, és maguktól a felkeresett oldalaktól sem. Bár ez rátok valószínűleg nem vonatkozik, de a figyelő jogi-bűnügyi szervezetek elől sem biztosít védelmet. Csak óvatosan!
- Tilos éjszaka töltőn hagyni az iPhone-t
Az iPhone-ok egész éjszakán át tartó töltése még ma is gyakori vitatéma: vajon tényleg h tönkreteszi az akksit, ha egész éjszaka fent hagyjuk, ezáltal túltöltjük?
Szerencsére ma már nem. Az újabb lítium-ion akkumulátorokat (melyek az iPhone-okban is megtalálhatók) már úgy tervezték, hogy érzékeljék, amint teljesen feltöltődtek, ekkor pedig egyáltalán nem, vagy csak lassabban töltenek tovább. Ellenkező esetben sokkal többször cserélhetnénk akksit – vagy épp iPhone-t.
- A több vonal jobb térerőt jelent
Teljesen logikus, hogy a legtöbben minél több vonalkát látunk a szolgáltató melletti mezőben, annál erősebbnek gondoljuk a térerőt és annál biztosabbak vagyunk a telefonhívás sikerességében – általában ezzel nem is tévedünk.
A képernyő tetején lévő vonalak azonban nem mindig a jelerősséget mutatják. Valójában sokszor csupán a legközelebbi jelet sugárzó toronyhoz való közelséget jelzik, és bár ez azt is jelent(het)i, hogy tényleg erősebb a térerő, valószínű, hogy sokan mások is éppen ugyanerre a toronyra vannak csatlakozva. Magyarul: nehéz megállapítani a kapcsolat valódi minőségét, ami sok, a “vonalak” ellenére megszakadt hívást magyarázhat.
- Teljesen le kell meríteni az iPhone-t töltés előtt
A szabály, miszerint két töltés között teljesen le kell meríteni az akkumulátort, valójában csak a régebbi, ma már nem használatos nikkel-metál hidrid akkukra vonatkozik.
A ma elterjedt lítium-ion akkumulátorok ezzel szemben akkor bírják a legtovább, ha újratöltjük és 40-80% között igyekszünk tartani őket. Ha túl sokáig nullán vannak, az akár súlyos kárt is tehet bennük. A másik legegyszerűbb módja, hogy javítsunk az akksi élettartamán, ha nagyrészt csak hűvös (de nem fagyos!) környezetben használjuk a telefont, legalábbis semmilyen extrém, szélsőséges időjárásnak nem tesszük ki.
- Mindig a legtöbb Megapixeles kamera a legjobb
A feltevés, miszerint a több Megapixel egyenlő a jobb okostelefon-kamerával valójában nem más, mint egy ügyes marketingfogás.
A Megapixelek arról árulkodnak, mennyire érzékenyek a kamera szenzorai és akkor igazán jelentősek, ha fizikai másolatokat szeretnénk nyomtatni (a több pixel részletesebb nyomtatványokat eredményez). De a több Megapixel ugyanúgy készíthet rossz minőségű fotókat – csupán több pixelből összerakva.
Ha a cél inkább az éles és élénk fényképek készítése, sokkal fontosabb a jó lencse, fényérzékelő, valamint a képfeldolgozó szoftver. Ez tehát azt jelenti, hogy a kevesebb Megapixellel felszerelt okostelefon-kamerákkal is készíthetünk szinte profi fotókat – ez a helyzet pedig többször fennáll, mint azt elsőre gondolhatnánk.
Ti mit gondoltok?
Melyik volt számotokra a legmeglepőbb? Esetleg van olyan, amivel vitatkoznátok?
Válasz
Szeretnél te is hozzászólni?Regisztrálj ingyenesen!