Hogyan tehetné jóvá az Apple az iPhone-függőséget?
Érdekes kérdést feszeget a The New York Times ma megjelent cikke: Fahrad Manjoo újságíró arra kereste a választ, hogyan javíthatnánk meg az iPhone-unkkal való kapcsolatunkat. Bár szerinte a mostanában sokat emlegetett iPhone-függőség nem az Apple hibája, úgy gondolja, egyedül a vállalat kezében van meg minden szükséges eszköz, hogy enyhítsen a problémán. Vajon létezhet olyan megoldás, amellyel mind mi felhasználók, mind az Apple jól járna?
Bár a cikkben leírt javaslatok egyelőre nem jelentenek konkrétumokat az iOS 12-re vagy a 2018-as iPhone-okra nézve, mégis sokat elárulhatnak – az Apple ugyanis állítja: nagyon komolyan veszik a kérdést és folyamatosan dolgoznak azon, miként vehetnének rá minket a tudatosabb iPhone-használatra.
Na de hogyan valósulhatna ez meg a gyakorlatban?
Visszajelzések
Az író elsőként azt vetette fel, hogy az alkalmazások bizonyos rendszerességgel visszajelzést adhatnának arról, mennyit is használjuk őket valójában:
“Képzeld el, ha a telefonod hetente jelentést adna arról, hogyan töltötted el az idődet, hasonlóan ahhoz, ahogy az aktivitásmérőd megmutatja, mennyit ültél az elmúlt napokban. Figyelmeztethetne is: ‘Fahrad, a fél heted a Twitter-görgetésével töltötted. Tényleg büszke vagy erre?!’ Még segítséget is ajánlhatna: ‘Szeretnéd, hogy emlékeztesselek, ha úgy látom, túl sok időd megy rá a Snapchatre?’”
Értesítések rangsorolása
A cikk ezután kitért az értesítésekre is, melynek fejlesztésére már régóta várnak az iPhone-osok. Az ötlet szerint minden alkalmazásnál beállíthatnánk, milyen fontosak számunkra az értesítéseik – eszerint lehetnénk “heavy”, átlagos vagy “Zen” felhasználók.
Például, ha valaki “átlagos” Instagram felhasználóként nevezi meg magát, egy ismerőstől jött üzenetről azonnal kapna értesítést, de a kevésbé fontosak – például az app emlékeztetői, hogy nézzük meg valaki Story-ját – rejtve maradnának.
Az Apple tehát tudatában van a problémának és nagy erőkkel dolgozik azon, hogy kevésbé legyünk “iPhone-függők.” Nektek milyen javaslataitok lennének a javításra? Gondolkoztatok már hasonlón?
Válasz
Szeretnél te is hozzászólni?Regisztrálj ingyenesen!